|    Registreren
   

foto copyright fanfarloFanfarlo - Reservoir: een Arcade Fire die je níet doet verlangen naar een strop

We hebben het op deze pagina's al verschillende keren over Fanfarlo gehad. Toen het album begin 2009 in eigen beheer werd uitbracht, bijvoorbeeld. Of toen de band vóór een tournee met Snow Patrol besliste om 'Reservoir' voor een spotprijs digitaal aan te bieden. Voor één schamele gedevalueerde dollar haalde je afgelopen zomer het koopje van het jaar binnen. En toen moesten de solden nog beginnen. Het manoeuver heeft de band zeker geen windeieren gelegd, want sindsdien gaat het verschrikkelijk hard voor het vijftal uit Londen.

Fanfarlo wordt tot in den treure vergeleken met Arcade Fire en de crescendo's in 'Luna', 'Drowning Men' en 'Harold T. Wilkins', genoemd naar een Britse journalist met een ongezonde obsessie voor vliegende schotels, hébben inderdaad wat weg van Arcade Fire, maar dan wel een Arcade Fire die je níet doet verlangen naar een strop, waarbij je de ruiten opengooit en vogeltjes binnenlaat. Fanfarlo stapelt geen miserie, maar laagjes lieflijkheid op tot een opbeurend, weelderig geheel. De sfeer is bij momenten extatisch, bijna magisch. Luister maar eens naar de perfecte drieminuten popsong 'Fire Escape', naar de sprankelende schoonheid van 'Finish Line' of het instrumentale juweel 'Good Morning Midnight'. Treurnis wordt vrolijk weggelachen: de ballads klinken juist goed, nooit melig of melodramatisch. En als de strijkers of blazers huilen, zoals in 'Ghosts', dan wil je in stilte meehuilen, maar zijn er altijd die dekselse vrolijke melodieën die je tot de orde roepen. 'Reservoir' is regen met felle zonneschijn. Krokodillentranen bij een brede glimlach. Er is een prachtig Vlaams woord dat het album in vijftien letters samenvat: duveltjeskermis.

De songs op 'Reservoir' zijn van opvallend goede en rijke arrangementen voorzien. Fanfarlo toont ambitie en heeft oog voor details. Koppel dat aan een erg hoge popgevoeligheid, de frisheid en het verrassingseffect van een eerste album en je krijgt niets minder dan een triomfantelijk debuut, net zoals de recente Brusselse passage van de band een ware triomftocht was. En nu ook de grote Amerikaanse talkshows Fanfarlo ontdekt hebben (de groep trad de afgelopen weken op bij David Letterman en Carson Daly) lijkt de wereld helemáál aan de voeten van Simon Balthazar en de zijnen te liggen. Het is ze van harte gegund.

Ons oordeel: 4,5/5

door Gabriel M

Links:
Fanfarlo MySpace
Fanfarlo homepage
Verdeeld door Warner

 



Meer Indiestyle

foto copyright twitter

copyright facebook

 copyright last fm

Contact    |    Copyright 2010 Indiestyle.be     |    Privacybeleid    |    Gebruiksovereenkomst