|    Registreren
   

Volledig nieuwsbericht

Minimaliseren

foto copyright men among animalsMen Among Animals - Run Ego: zwaarder, complexer, minder direct en langer houdbaar dan het debuut

Eén van de grootste clichés in de popjournalistiek is dat van het zogenaamde Moeilijke Tweede Album. In het geval van Men Among Animals mag je die uitdrukking heel letterlijk nemen. En dan hebben we het niet eens over het opname- of schrijfproces, maar over de Ervaring Voor De Luisteraar. Als het debuut 'Bad Times, All Gone' nog een vlot verteerbare brok energieke psychpop was, dan is het tweede album een veel hardere noot om te kraken: 'Run Ego' is zwaarder, complexer, minder direct, moeilijker te classificeren en op het eerste gehoor zelfs quasi onverkoopbaar. Maar we vermoeden dat het album net daardoor de houdbaarheidsdatum van het eerste ver zal overschrijden.

Naar popsongs zoeken is onbegonnen werk. Van de veertien tracks op 'Run Ego' komen opgewekte, maar licht ontregelde nummers als 'Sunset Und Titan' en 'Catholic Way' misschien nog het meest in de buurt. Verder is er weinig dat herinnert aan de vroegere sound van Men Among Animals. De band laat Afrikaanse en country invloeden binnensluipen, experimenteert met field recordings, onorthodoxe percussie en eighties funk en legde voor en tijdens de opnames waarschijnlijk meer dan eens een oude Duitse krautplaat onder de naald. Ongetwijfeld de schuld (of verdienste) van co-producer Quentin Stoltzfus van de Amerikaanse psychband Mazarin. Dat geëxperimenteer levert heel wat memorabele momenten op: 'Menth Reloaded' is een brok verslavende, gierende en schuimbekkende hysterie, met waanzinnig meanderende achtergrondstemmen. 'Gavrilov' ratelt als een dozijn skeletten in een windhoos en het bezwerende tweeluik 'The Coast'/'Parrot Eyes' ("This is parrot eyes", haha) klinkt als een coole update van De Indianendans. Het zijn stuk voor stuk zware stompen in de onderbuik, die je de enkele pretentieuze uitschuivers, slappe kak als 'Rewrite Yourself' of 'Sleep', onmiddellijk doen vergeten (en vergeven).

De geschifte Denen hadden voor de makkelijke weg kunnen kiezen na het relatieve succes dat hen de afgelopen twee jaren te beurt viel, en twaalf makkelijke drieminuten popsongs op een schijfje kunnen pleuren. Maar dat deden ze uitdrukkelijk niet. Alleen al daarvoor verdienen ze alle lof. "Als 'Bad Times, All Gone' dag was, dan is 'Run Ego' nacht," zeggen ze zelf. Een aardedonkere, spooky nacht, zeggen wij.

Ons oordeel: 3,5/5

door Gabriel M

Links:
Men Among Animals MySpace
Gratis mp3 "Menth Reloaded"
Verdeeld door Sonic Rendezvous

 

Dummy

Minimaliseren

Meer Indiestyle

foto copyright twitter

copyright facebook

 copyright last fm

Contact    |    Copyright 2010 Indiestyle.be     |    Privacybeleid    |    Gebruiksovereenkomst