Indiestyle luistert is onze wekelijkse selectie uit het indrukwekkende aanbod aan recente releases en opvallende video’s. Elke week duiken we in de stroom van verse singles en albumtracks die onze inbox, playlists en speakers passeren, op zoek naar muziek die nét dat tikkeltje meer doet. Van veelbelovende nieuwkomers tot gevestigde namen: dit zijn de nummers die ons de voorbije week zijn bijgebleven en die volgens ons absoluut een luisterbeurt verdienen.
Mogwai featuring Iggy Pop – Underground
Mogwai slaat een nieuwe, rauwe zenuw bloot met ‘Underground’, een pulveriserende single waarop niemand minder dan Iggy Pop zijn stem laat grommen. De single vormt de eerste voorbode van ‘Happy Tears’, de 30‑jarige carrière-overzichtscompilatie die op 8 januari 2027 verschijnt via Rock Action Records.
Mogwai trekt dit najaar door Europa, met een reeks novemberdata die eindigt in twee speciale hometownshows in Glasgow. De Belgische stop op 13 november in BOZAR, Brussel is inmiddels uitverkocht. Er zijn nog kaarten voor het optreden in Le Forum in Luik.
Charlotte Adigéry & Bolis Pupul – Googoo Gaga
Charlotte en Bolis nemen ons deze keer mee in de wereld van het moederschap, met alles wat daarbij komt kijken: de chaos, de absurditeit, de liefde, de vermoeidheid en de totale mindfuck.
Er zijn nog geen liveoptredens gepland door het duo.
Fat Dog – Call It What You Want
Van hun nieuwe album ‘Cancel Me (I’m Tired)’, dat vandaag verschijnt, deelt de band de nieuwe single ‘Call It What You Want’. Het nummer is een opwindende mix van postpunk-energie en opzwepende synths, waarin persoonlijke twijfels en familiegeschiedenis centraal staan.
Live is Fat Dog te zien op 29 oktober in De Roma, Antwerpen
Angèle x Caroline Polachek x Sebastian – Love Triangle
Angèle dropt haar nieuwe single ‘Love Triangle’, een opvallende samenwerking met Caroline Polachek en Sebastian. De track brengt drie totaal verschillende muzikale werelden samen in een stijlvolle, elektronische productie vol spanning en allure. Extra verrassend: Angèle zingt in het Engels, terwijl Caroline Polachek hier en daar moeiteloos naar het Frans schakelt.
Wij hebben hem al gehoord en kunnen maar één ding zeggen: dit is ongelooflijk catchy en blijft meteen hangen. ‘Love Triangle’ is bovendien een nieuwe internationale stap richting Angèle’s langverwachte album ‘Instinct’, dat op 16 oktober verschijnt. Angèle komt op 20 en 21 maart naar de ING Arena in Brussel, maar deze concerten zijn dik uitverkocht.
Naomi Aguilera – BB ILY
Met ‘BB ILY’ levert Naomi Aguilera een eigentijdse track af die flirt met moderne popinvloeden en een persoonlijke, directe sfeer uitstraalt. De titel – een afkorting van Baby, I Love You – verraadt alvast een emotionele insteek, terwijl de song moeiteloos balanceert tussen kwetsbaarheid en zelfvertrouwen. Met ‘BB ILY’ laat Naomi Aguilera horen dat ze een artiest is om in de gaten te houden, met een frisse sound die perfect past binnen het huidige alternatieve poplandschap.
Mood Bored – Skin
Het alternatieve rock trio Mood Bored keert terug met nieuw werk en deelt de single Skin. Het is het eerste nieuwe werk van de band sinds langere tijd, en meteen een eerste voorproefje van hun langverwachte debuutalbum, dat in het voorjaar van 2027 verschijnt. De single is vol contrasten: muren van gitaren denderen over je heen, om je vervolgens alleen achter te laten met frontvrouw Myrte’s onverbloemde bekentenis over eenzaamheid en het verlangen naar verbondenheid.
HAMERS – BRITSER
Vandaag brengt de Maasmechelse noiseband HAMERS ‘BRITSER’ uit, de tweede single van hun nieuwe EP ‘JAZZTIGERS’, die op 20 oktober uitkomt. Op ‘BRITSER’ wordt een groovy, dansbare riff vol eigenzinnige maatwissels afgewisseld met felle noise‑uitbarstingen.
10 oktober staat de band in Magasin 4 te Brussel, 26 november in Club AFF in Hasselt en een dag later in The Pit’s in Kortrijk.
Yerra Yerra – Secret Garden
De Limburgse alternative rockband Yerra Yerra blijft indruk maken met een krachtige mix van heavy rock, punk en wave, overgoten met invloeden uit de jaren 80 en 90. Hun geluid is rauw en energiek, maar tegelijk verfijnd en emotioneel geladen. Voor de productie deden ze opnieuw een beroep op Thomas Valkiers (Meltheads, Kaat Van Stralen, Equal Idiots, The Haunted Youth), wat opnieuw resulteert in een stevig en eigentijds geluid dat perfect aansluit bij hun compromisloze identiteit.
De band is onder andere live te zien op 17 december in Chatleroi in Antwerpen en op 30 april in Krachtstroom Volt te Sittard (NL).
Ploegendienst – Luipaardvacht
Ploegendienst, de punkband rond Ray Fuego, heeft de videoclip voor ‘Luipaardvacht’ gelost. Het nummer is afkomstig van het derde album ‘Geen Titel’ en krijgt een opvallende visuele vertaling van fotograaf en filmmaker Elza Jo Tratlehner. De clip ontvouwt zich als een absurdistische koortsdroom waarin een wereld van eieren, lopende banden, panterprints en gigantische vogelnesten centraal staat.
Ploegendienst is te zien op 7 oktober in de Cactus Club te Brugge en 30 oktober in Bootstraat te Hasselt.
Father John Misty – The X-panded Universe
Father John Misty heeft deze week een nieuwe single uitgebracht. ‘The X-panded Universe’ is geschreven en gecomponeerd door Josh Tillman, met arrangementen van Drew Erickson. Beiden namen ook de productie voor hun rekening. Met deze derde release van 2026 lijkt Father John Misty verder te bouwen aan een nieuw hoofdstuk na het goed onthaalde album Mahashmashana, zijn zesde langspeler in twaalf jaar tijd, dat eind 2024 verscheen.
Met deze single levert Father John Misty opnieuw een voorproefje van wat mogelijk een grotere release aankondigt. Voorlopig blijft het gissen, maar één ding lijkt zeker: de creatieve stroom van Josh Tillman is nog lang niet opgedroogd.
I’m the hug – Mom, I tried
‘Mom, I tried’ is een intiem nummer over perfectionisme en angst, dat het nieuwe geluid van I’m the hug perfect samenvat. Nog steeds zacht en intiem, maar ook bombastischer dan ooit. Ze verweven hun diverse muzikale achtergronden tot een intieme, gelaagde mix van singer‑songwriter, folk, indiepop en jazz.
Het debuutalbum van de band, met de naam ‘Still Blossoming’ wordt gereleaset op 21 maart 2027 in de Botanique (Rotonde).


